Girls Basketball 19-20

2019-20 Standings
School Conference Overall Coach
Cardington 0-0 0-0 Jamie Edwards
Highland 0-0 0-0 Whitney Levering-Smith
Danville 0-0 0-0 Matt Proper
East Knox 0-0 0-0 Chip Pozderac
Mount Gilead 0-0 0-0 Robert Scott
Northmor 0-0 0-0 Freddie Beachy
Centerburg 0-0 0-0 Bo Glenn
Fredericktown 0-0 0-0 Timothy Maceyko

Schedule and Results

Friday, Nov. 22

Cardington at Crestview
Fredericktown at Granville Christian Academy
Delaware Christian at Centerburg
Northmor at Colonel Crawford

Saturday, Nov. 23

Rosecrans at Danville
Clear Fork at Highland
Bucyrus at Northmor

Monday, Nov. 25

East Knox at Northridge
Mount Gilead at  Galion

Wednesday, Nov. 27

Fredericktown at Cardington
Danville at Mount Gilead

Saturday, Nov. 30

Cardington at Highland
Danville at West Holmes

Monday, Dec. 2

Newcomerstown at East Knox

Wednesday, Dec. 4

River Valley at Cardington
Danville at West Holmes
Clear Fork at Fredericktown
Highland at Lakewood
Mount Gilead at Northmor

Saturday, Dec. 7

East Knox at Northmor
Centerburg at Mount Gilead
Highland at Fredericktown
Cardington at Danville

Wednesday, Dec. 11

Northmor at Cardington
Mount Gilead at Highland
Danville at Fredericktown
Centerburg at East Knox

Saturday, Dec. 14

Fredericktown at Mount Gilead
Highland at Centerburg
Northmor at Danville
Cardington at East Knox

Tuesday, Dec. 17

Centerburg at Northside Christian

Wednesday, Dec. 18

Cardington at Pleasant
Danville at Utica
Galion at Highland
Mount Gilead at Elgin

Saturday, Dec. 21

Fredericktown at Northmor
Danville at Highland
Centerburg at Cardington
East Knox at Mount Gilead

Monday, Dec. 23

Danville at Licking Valley

Friday, Dec. 27

North Union at Cardington
Utica at Mount Gilead
Northmor at Ridgemont

Saturday, Dec. 28

Delaware Christian at Danville
Utica at Centerburg
Fredericktown at Cols. Cristo Rey

Monday, Dec. 30

Granville Christian Academy at Fredericktown
Highland at Johnstown-Monroe

Thursday, Jan. 2

Worthington Christian at Centerburg
Ridgedale at  Mount Gilead

Saturday, Jan. 4

Highland at Northmor
East Knox at  Danville
Mount Gilead at Cardington
Centerburg at Fredericktown

Wednesday, Jan. 8

Cardington at Fredericktown
Northmor at Centerburg
Mount Gilead at Danville
East Knox at Highland

Saturday, Jan. 11

Centerburg at Danville
East Knox at Fredericktown
Highland at Cardington
Northmor at Mount Gilead

Monday, Jan. 13

Danville at Mount Vernon
East Knox at Crestline

Wednesday, Jan. 15

Danville at Cardington
Fredericktown at Highland
Northmor at East Knox
Mount Gilead at Centerburg

Saturday, Jan. 18

East Knox at  Centerburg,
KIPP Cols. at Danville
Mansfield Temple Christian at  Fredericktown
Cardington at Northmor
Highland at Mount Gilead

Individual leaders

Monday, Jan. 20

Heath at  East Knox
Cardington at Danville

Monday, Jan. 21

Ontario at Highland

Wednesday, Jan. 22

Fredericktown at Danville
Lucas  at East Knox
Fisher Catholic at Centerburg

Thursday, Jan. 23

Mount Gilead at Ridgedale

Saturday, Jan. 25

Danville at Northmor
East Knox at Cardington
Centerburg at  Highland
Mount Gilead at Fredericktown

Monday, Jan. 27

Centerburg at Johnstown-Monroe

Wednesday, Jan. 29

Coshocton at East Knox
Cardington at Ridgemont
Crestline at Mount Gilead
Northmor at Cols. Cristo Rey
Highland at Pleasant

Thursday, Jan. 30

Berne Union at Danville
Fredericktown at Cols. School for Girls

Saturday, Feb. 1

Northmor at  Fredericktown
Mount Gilead at East Knox
Highland at  Danville
Cardington at Centerburg

Monday, Feb. 3

Elgin at Cardington
Northmor at Wynford
Loudonville at East Knox

Thursday, Feb. 5

Fredericktown at Centerburg
Danville at East Knox
Northmor at Highland

Thursday, Feb. 6

Mansfield St. Peter’s at Mount Gilead
Buckeye Central at Cardington

Saturday, Feb. 8

Cardington at  Mount Gilead
Centerburg  at Grandview Heights
Highland at Elgin
Coshocton at Danville
Delaware Christian at Fredericktown

Tuesday, Feb. 11

Cardington at Olentangy Berlin
Lexington at Centerburg
Bucyrus at Mount Gilead
Crestline at Northmor

Wednesday, Feb. 12

Utica at Highland
Fredericktown at East Knox

Thursday, Feb. 13

Lucas at Mount Gilead
Galion at Northmor

Saturday, Feb. 16

Olentangy Berlin at Cardington